A szemvizsgálatot csepeli üzletünkben szemész szakorvos végzi. A szemvizsgálat időpontját személyesen ill. telefonon van lehetőség előzetesen egyezteni. A vizsgálat elején a feltett kérdések során képet kap az orvos a páciens állapotáról (belgyógyászati betegségek, szemészeti betegségek és beavatkozások). A szem fénytörési hibáját refraktométerrel (computer) mérjük. A szemüveg dioptriáját (plusszos, mínuszos, tórikus stb.) további vizsgálatok alapján állapítjuk meg. Az új dioptriával ellátott szemüveg megszokása bizonyos esetekben hosszabb időt vesz igénybe. Ezért fontos a megfelelő kontrollvizsgálat a szemüveg átvétele után.
A szemészeti vizsgálat részét képezi a szem törőközegének réslámpás vizsgálata, amellyel az orvos feltárja az esetleges eltéréseket. A szemvizsgálat részét képezi még az úgynevezett színlátásvizsgálat. A színlátás vizsgálata során a színes pöttyök között betűket és számokat kell felismerni. A színlátás hiánya lehet színtévesztés illetve színvakság. Amely egyéb kiegészitő vizsgálatokkal teljeskörűen is analizálható. A kétszemes "együtt" látás (binocularis látás) meglétét 3D-s Lang sztereó teszttel ellenőrizhetjük. Nem elhanyagolható a szemnyomás mérése (Glaucoma betegség) sem, amelyet a legmodernebb non-contact tonométerrel végzünk. A szemvizsgálat a szemfenék (Fundus) alaposan átnézésével zárul.
A vizsgálat folyamata: A páciens adatainak felvétele az első lépés amelynél a meglévő szemüveg adatait, illetve korábbi szembetegségeit jegyezzük fel. Emellett általános információkat kérük a páciens egyéb betegségeiről és esetleges gyógyszer allergiájáról. Ezután következik a szemvizsgálat az előbb leírt vizsgálatok elvégzésével, kiegészítve a vízustábla segítségével, a távoli látásélesség meghatározására. Az egyéni olvasótávolság alapján kerül sor a közeli dioptria meghatározására, olvasópróba segítségével.Amennyiben korrekcióra van szükség, ezt megállapítjuk és meghatározzuk a páciens egyedi igénye szerinti, egyéb dioptriákat pl.: asztali számítógéphez, laptophoz, egyéb speciális munkavégzéshez.
Kiemelten fontos, hogy a vizsgálat kiterjedjen a páciens általános egészségügyi állapotára, hiszen az egyéb betegségek (pl.: magas vérnyomás, cukorbetegség, neurológiai problémák) befolyásolhatják a szemvizsgálat végeredményét.
NIDEK 560a
Autorefrakto-Keratométer
- Egyedülálló mérési pontosság
- Újdonságok: a PZIM. és az SLD
- Széles mérési tartomány: - 30 ~ + 25 D
- Minimális mérhető pupilla Ø: 2 mm
- Szubjektív visusvizsgálat és korrekciószimuláció*
- 3D szemkövetés** és automata mérésindítás
- 15 cm átmérőjű, dönthető színes képernyő
- Motoros álltartó magasságállítás
- Nagysebességű nyomtató papírvágóval
- Prémiumkategóriának megfelelő egyedi formatervezés
PZIM - Pupil Zone Imaging Method
A PZIM mint új mérési alapelvnek megfelelően az eddigi használt 2,5 mm átmérő gyűrű alakú felület helyett a rendszer 4 mm átmérőjű, kör alakú felületen végzi el a refrakciós analízist, amely így sokkal pontosabb és realisztikusabb lesz.
SLD - Super Luminescent Diode
Az SLD és a CCD kettős kombinációja nyújtja a ma elérhető legtisztább képet.
Míg a korábbi típusoknál a LED-es fényforrás miatt a kép elmosódottabb és bizonytalanabb, addig az SLD-nek köszönhetően az AR-330A/310A képe rendkívül éles és tiszta, amely még pontosabb mérést tesz lehetővé, még a cataractás szemek esetén is.
Szemvizsgálat, Csepel, XXI. kerület
REICHERT AT-555
Automatikus Non-Contact Tonométer, szemkövetéssel
A szemnyomásmérés sosem volt ilyen könnyű, gyors és pontos.
Az AT555 készülékkel az egész szemnyomásmérés kényelmes és egyáltalán nem félelmetes élmény a páciens számára. Automatikus beállítás, csendes működés, és napjaink leglágyabb léglökése. A páciens egyszerűen megtámasztja a homlokát a készüléken, a fixációs célt nézi. A kezelő megnyomja az indítógombot, az érintés nélküli beállító rendszer működésbe lép és a szemnyomásmérés megtörténik.
Több, mint 30 év klinikai gyakorlat a legújabb mikroprocesszor ellenőrzésével a legfejlettebb non-kontakt tonométert alkotja. Számos klinikai teszt mutatja, hogy a Reichert szemnyomásmérői a nagy gyakorlattal végrehajtott Goldmann tonométerrel történő méréssel nagyban megegyező eredményt ad. Az AT555 a mikroprocesszoros irányítással és az objektív mérési körülményekkel kiküszöböli a kezelő személyek különbözőségeit.